BIO a „éčka“

gel pillsChcete vědět, jak se věci mají s použitím aditiv neboli éček u biopotravin? Víte, že v biopotravinách jsou některá aditiva povolena, ale je třeba dodržet normy jejich šetrného zpracování?
Boj na potravinovém trhu je neúprosný. Zelenou často mívají potraviny, které vydrží déle čerstvé, výrazně voní a chutnají, září pestrými barvami. Jenže to není moc přirozený stav. K tomu, aby měly potraviny takovéto úžasné vlastnosti jsou totiž zapotřebí ne příliš zdravé přídatné látky. V Evropské unii je v současnosti povoleno více než 300 potravinářských aditiv. Jsou to barviva, konzervanty, antioxidanty, zvýrazňovače chuti a aroma, emulgátory, stabilizátory, regulátory kyselosti a další chemické sloučeniny. Některé dodávají skvělou atraktivní barvu, jiné fungují jako podpůrné ztužovače tuků při výrobě margarínů. Jedna skupina odborníků tvrdí, že aditiva jsou neškodná, neboť podléhají přísným testům, další poslední dobou velmi silné přesvědčení říká, že laboratorně se takto zkoumá pouze jedna látka po omezenou dobu a v umělých podmínkách, takže v kombinaci s ostatními látkami podobného typu a navíc delší dobu, může jít doslova o jedy…

Když je „éček“ přespříliš

Místům, která jsou „éčky“ dokonale prosycená, se vyhněte obloukem. Jsou to čínské restaurace, jejichž dobroty jsou dochucovány glutamáty, dále bistra rychlého občerstvení, cukrárny, zaéčkované jsou také průmyslově vyráběné uzeniny a salámy.

Dobrá a špatná aditiva

I mezi aditivy je však třeba rozlišovat ty, které jsou více přirozené, a ty, které třeba pocházejí z  ropných produktů… Při výrobě biopotravin je možné použít jen omezený počet aditiv – 36 stanovených tzv. přídatných a pomocných látek, v každém případě to mohou být pouze přírodní látky, ne geneticky upravené. Které to jsou? Patří sem kyselina askorbová, kyselina jablečná, karubin – moučka ze svatojánského chleba, vinan draselný, uhličitan sodný, agar, oxid uhličitý, arabská guma apod.
Přesto nelze ohledně umělých přísad vynášet unáhlené soudy a zcela zavrhnout veškeré potraviny. Leckdy se totiž jedná o zcela běžné látky, a přestože se na obalech potravin vyskytují pod označením E, může se jednat třeba o kyselinu citronovou nebo vitamin C. Kdo se v tom má vyznat? Přizvěte na pomoc internet – na velkém množství stránek najdete seznamy „hodných“ a „zlých“ éček, ale i příklady výrobků s upozorněním, že právě jim byste se měli raději vyhnout.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “BIO a „éčka“

  1. Dobrý den,
    můžete mi prosím napsat, kde bych našla 36 povolených aditiv?

    Při výrobě biopotravin je možné použít jen omezený počet aditiv – 36 stanovených tzv. přídatných a pomocných látek, v každém případě to mohou být pouze přírodní látky, ne geneticky upravené.

    Děkuji az odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Napsat komentář