Biopotraviny

istock_000010460755xsmallPředstavte si přirozený a moderní způsob hospodaření s kladným vztahem a respektem k životnímu prostředí, který je zároveň založen na tisícileté zkušenosti našich předků. Takový je svět, kde se rodí biopotraviny.

SVĚT BIO

Zpracovatelé bioproduktů a ekologičtí zemědělci se totiž při výrobě biopotravin zřekli používání antibiotik, růstových hormonů, umělých ochucovadel, barviv a stabilizátorů vůně, chuti a konzistence (u biopotravin je například povoleno pouze 36 aditiv, zatímco u běžných potravin je to až 306!), pěstované biopotraviny nesmějí obsahovat pesticidy ani geneticky modifikované organismy. Spotřebitel může tedy zažít biopotravinu v její přirozené barvě, chuti, vůni a kráse i s malou nevýhodou – kratší trvanlivostí. Od doby, kdy velké obchodní řetězce zařadily do svého sortimentu rovněž celé řady bio výrobků, nebývá navíc problémem ani mírný rozdíl v ceně biopotravin oproti potravinám běžným.

JAK POZNÁTE BIOPOTRAVINU?

U nás kontrolované biopotraviny poznáte podle loga zelené biozebry – státní ekoznačky, která zaručí, že výrobek splňuje požadavky zákonů o ekologickém zemědělství. Biopotraviny z Evropské unie mívají kromě loga národních organizací také logo biopotravin EU. Jednotlivá národní loga členských států EU, tak logo EU pro biopotraviny jsou rovnocenná a zaručují, že výrobky, které je nesou splňují všechny příslušné normy o ekologickém zemědělství.

PROČ BIOPOTRAVINY?

Hlavní a rozhodně ne jedinou výhodou biopotravin je větší obsah výživných a zdraví prospěšných látek. Konzumací biopotravin ovlivníte vaše zdraví i nepřímo, neboť ekologické zemědělství podporuje soužití mezi člověkem a přírodou, a tak nečiníte dobře jen sami sobě ale podporujete i životní prostředí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u “Biopotraviny

  1. Myslíte ROBI maso, že ano? V Praze jsou nejlepším zaručrným místem obchody CountryLIfe. Přesné adresy a kontakty na webu: Countrylife.cz

    s pozdravem

  2. Dobry den, mohli by jste prosim udelat clanek ve kterem by jste vypsali BIO prodejny v Praze? myslim ze je to dobre tema, ktere ctenare zajima.
    zdravi

    Radlka

Napsat komentář