Koření je zdravou náhradou soli

KořeníKoření je na stovky druhů. Navíc je vhodnou alternativou soli. Jaké koření si vybrat a proč? Poradíme Vám v následujícím článku.

Bobkový list

Má silně kořeněné a zároveň trpké aroma. Kde ho použít? Pro smetanové omáčky, kyselá jídla, při pečení masa a zvěřiny. Bobkový list je navíc výtečné polévkové koření.

Mletá paprika

Paprika má nezaměnitelnou chuť. V obchodech koupíte jak nejostřejší formy papriky, jako jsou chilli papričky a cayenský pepř, tak i velmi sladké a jemné druhy mletých paprik. Kde papriku využít? Především je to nepostradatelné koření do gulášů a perkeltů. Výborně se s paprikou zdobí pokrmy studené kuchyně.

Kari koření

Speciální směs s příchutí orientu zdomácněla i v českých kuchyních. Kari je vlastně směs až 40 druhů rozmanitých koření. Chuťová škála kari je široká. Od jemných chutí až po velmi ostré tóny kari koření. Kde použít kari? Především do pokrmů s rýží. Oblíbená jsou také masová jídla s kuskusem a kari. Vyzkoušejte ho také do omáček a polévek.

Provensálské koření

Jedna z nejlepších kořenících směsí světa je kombinací majoránky, oregana, libečku, tymiánu, rozmarýnu, estragonu, kerblíku a bazalky. Výborné je především do zeleninových salátů spolu s kapkou kvalitního olivového oleje.

No related content found.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář