Pět dobrých důvodů, proč jíst biopotraviny

obr3Ať už jste se pro biopotraviny dávno rozhodli, anebo ještě váháte, pak vězte, že existuje hned pět dobrých důvodů, proč „být bio“.

1) RESPEKT K PŘÍRODĚ

– V běžném zemědělství se na velké rozloze pěstují stále stejné plodiny a nedostatečná druhová pestrost pěstovaných rostlin způsobuje vyčerpání živin z půdy. Odlesňováním krajiny, vysoušením bažin a regulací toků ztrácejí volně žijící druhy rostlin a živočichů svá přirozená stanoviště a hrozí jim vyhubení. Na místech, kde se naopak hospodaří ekozpůsobem, se rozšiřuje druhová pestrost ptáků, hmyzu i rostlin. Ekologičtí zemědělci zachovávají pestrost v pěstování, a tak nepotřebují znečišťovat kvůli zvýšení úrodnosti vzduch, půdu a vodu chemickými jedy a umělými hnojivy.

2) VAŠE ZDRAVÍ

– Růstové hormony, masokostní moučka ani antibiotika, které přecházejí do masa a mléka a následně do organismu těch, kdo tyto potraviny konzumují, a přispívají ke vzniku koronárních chorob a vysokého krevního tlaku, v ekologickém zemědělství oproti konvenčnímu nenajdete.

3) CHUŤ NA PRVNÍM MÍSTĚ

– Bioovoce a biozelenina obsahují méně vody a více sušiny a aromatických látek, tudíž mají lepší a výraznější chuť. Zvířata chovaná v přirozených podmínkách a bez stresu dávají kvalitnější a chutnější mléko a vejce a jejich maso je hodnotnější. Biopotraviny jsou nutričně bohatší, některé studie dokazují, že obsahují v průměru o 50% více vitaminů, minerálních látek, enzymů a dalších živin oproti běžné produkci.

4) JISTOTA ZNAČKY

– Při koupi biopotraviny, označené řádně zákonem danou ekologickou značkou, si můžete být naprosto jisti, že byla vypěstována bez použití geneticky modifikovaných organismů.

5) UŠETŘÍTE

– Biopotraviny ve skutečnosti nejsou dražší než běžné potraviny, protože konvenční produkce je zaplacena ještě několikrát, skrytě. Platíte škody na řekách znečištěných hnojivy, výzkumy a testy na nemoci, vyvíjení nových pesticidů, likvidaci nebezpečných odpadů a důsledky znečištění životního prostředí.

„Naši Zemi jsme nezdědili od našich předků, ale půjčujeme si ji od našich potomků.“ Motto Lestera Browna mluví za vše. Váš výběr potravin dnes má velký význam na zdraví vašich dětí v budoucnu, nemyslíte?

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář