Zázračná pohanka

Zázračná pohankaZdraví na talíři našich babiček

Znovu objevená pohanka by měla mít důležité místo v našem jídelníčku. Vždyť již u našich babiček byla zcela běžným pokrmem. Uvařte si z pohanky chutnou polévku, kaši nebo pomazánku. Přisypte trochu pohanky do Vašich oblíbených lívanců, vdolků a palačinek. Pohanku můžete servírovat také jako přílohu. Výborné je rizoto z pohanky. Po opražení totiž získá pohanka jemně oříškovou chuť. Z pohankových květů se také stáčí delikátní tmavý med.
Z pohanky uvaříte hodnotné dietní pokrmy.

Vypěstujte si svou bio pohanku

Pohanka se dá i dobře pěstovat. Dorůstá výšky jednoho metru a je to jednoletá rostlina. Pohanka pochází až z daleké Číny. Dnes se ve velkém pěstuje zejména v USA a v Evropě ve Francii a na Ukrajině. Pohanka se vysévá přímo na záhonky v období května a dubna. Je to nenáročná rostlinka, kterou nenapadají škůdci a choroby. Pohanku sklízíme koncem léta. Před použitím ji musíme oloupat, semlít a přesít. Pohanku však koupíme také v biopotravinách, obchodech se zdravou výživou i v běžné nákupní síti.

Důležitá pro cévy a žíly

A proč je pohanka tak zdravá? Především proto, že nať obsahuje cenný rutin. Posiluje cévní a žilní stěny. Zvyšuje pružnost žil a cév. Navíc snižuje krevní tlak. Pohanku přivítají všichni celiakové, protože neobsahuje lepek. Pohanka je navíc bohatá na zdravé tuky, bílkoviny a sacharidy. Důležitý je obsah vlákniny a vitaminů skupiny B. Díky pohance získáte vápník, draslík a fosfor.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář